sâmbătă, 28 aprilie 2012

AS Sport Club II BC - AS Negri 5-1

In runda a XXIV-a a ligii judetene, AS Negri a fost invinsa pe stadionul Lucretiu Avram cu scorul de 5-1.A fost o partida in care gazdelor le-au intrat aproape toate suturile. Repriza secunda a fost ceva mai echilibrata, Negri reusind sa marcheze prin Ghenade, acesta sutan in forta de la circa 11m de poarta. Miercuri, AS Negri are programata partida de cupa in deplasare la Moinesti, iar runda urmatoare a campionatului vor primi vizita celor de la Vointa Oituz. In clasament, AS Negri ramane in continuare cu 28 de puncte pe pozitia a opta a clasamentului.

sâmbătă, 21 aprilie 2012

AS Negri vs AS Sportul Racaciuni 0-2

In runda a XXIII-a a ligii judetene, AS Negri a pierdut in fata celor de la Sportul Racaciuni cu scorul 2-0. Partida a fost una ceva mai echilibrata, oaspetii reusind sa concretizeze singurele ocazii create, golul 2 fiind marcat in urma unui contraatac. Runda urmatoare, AS Negri se va deplasa pe arena celor de la Sport Club.

miercuri, 18 aprilie 2012

Stejarul Bucium vs AS Negri 2-5

In cupa romanie, faza judeteana din Bacau, AS Negri a reusit sa invinga in deplasarea de la Bucium, cu scorul 5-2. A fost o prima repriza incheiata cu avantaj minim pentru Bucium, dar golul egalizator marcat destul de repede a reusit sa dea un impuls pozitiv celor de la Negri, acestia reusind sa obtina calificarea in faza urmatoare.
Golurile echipe AS Negri au fost marcate de : Ghenade Cl.(2); Visan Al.(2) si I. Vizitiu.

luni, 16 aprilie 2012

AS Nicolae Balcescu - AS Negri 4-3

In runda a XXII-a a ligii a IV-a, AS Negri a fost invinsa in deplasarea efectauta la N Balcescu, cu scorul 4-3. Desi a fost o vreme potrivnica fotbalului, cele doua echipe au reusit sa marcheze multe goluri, si sa ofere un joc frumos.In urma acestie infrangeri AS Negri ocupa in continuarea pozitia a VIII-a a clasamentului cu 28 de puncte acumulate.Runda urmatoare a campionatului, AS Negri va primi vizita echipei Sportul Racaciuni.
AS Negri va juca urmatoarea partida Miercuri, in cupa deplasandu-se pe terenul celor de la Stejarul Bucium.

sâmbătă, 7 aprilie 2012

AS Negri vs AS Targu-Ocna 1-0

In runda a XXI-a, AS Negri a trecut de Targu Ocna, cu 1-0 prin golul marcat de I. Vizitiu, pe la jumatatea reprizei secunde. A fost o partida la discretia gazdelor, care putea invinge mult mai clar daca se concretizau toate ocaziile create.
In urma acesstei victorii, AS Negri a acumulat 28 de puncte in clasament,iar runda urmatoare se vor deplasa la Nicolae Balcescu! Paste Fericit catolicilor, si multe impliniri celor care poarta nume de flori cu ocazia Floriilor!

sâmbătă, 31 martie 2012

Vointa Garleni vs AS Negri 3-3

In runda a XX-a a ligii a IV-a, As Negri a obtinut un punct, din deplasarea efectuata la Garleni. A fost o partida, in care evolutia scorului, ne-a dat speranta obtinerii unei victorii, dar pana la urma, e bine ca am reusit sa obtinem un punct din aceasta deplasare.
Golurile echipei AS Negri au fost marcate de Vizitiu I., Ghenade Cl. si Neagu.Cu acest puncte, Negri se afla in continuare pe treapta a IX-a a clasamentului.

duminică, 25 martie 2012

AS Siretul Bacau vs AS Negri 2-0

AS Negri a pierdut in runda a XIX-a a ligii a IV-a, in deplasarea de la Siretul. A fost o partida tensionata, in care scorul a fost deschis in urma unui penalty acordat pentru "intentia de a faulta", iar cel de al doilea gol a venit pe o forma mai slaba a jocului. Ambele reusite s-au inregistrat in repriza secunda.
Negri, are un total de 24 de puncte dupa 19 meciuri jucate, iar runda urmatoare se va deplasa la Garleni.